اخبار استان و ایراناخبار شهرک
موضوعات داغ

بازدید جمعی از مسئولین استانی و کشوری از واحد تولیدی در شهرک صنعتی سیمین دشت

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به ساخت تونل ضدعفونی کننده افراد توسط یک شرکت صنعتی در استان البرز گفت: این محصول ارزشمند باید به تولید انبوه برسد.

محسن صالحی نیا روز یکشنبه در بازدید از واحد ساخت تونل ضدعفونی کننده ویروس کرونا در شهرک صنعتی سیمین دشت فردیس استان البرز افزود: این واحد تولیدی در امر ساخت سیستم تصفیه و تهویه هوا دارای سوابق ارزنده ای است .

وی بیان داشت : ساخت تونل ضد عفونی کننده که بنا به شرایط خاص کشور دراین شرکت توسط مهندسان و متخصصان داخلی تولید شده ، اقدامی ارزشمند است.

صالحی نیا گفت: این محصول تولیدی می توان از آن در ورودی سالن ها ،مجتمع ها، وزارتخانه ها و سازمان ها و ادارات از آن استفاده کرد.

وی با بیان اینکه این دستگاه بر پایه تجزیه هوا و ایجاد ازون کار می کند، افزود: اگر ویروس کرونا را در کشور شکست دهیم در شرایط بعد از کرونا هم می توان از آن به عنوان نقش تصفیه کننده هوا در محیط های بسته از آن استفاده کرد.

معاون وزیر صنعت گفت: دانشگاه علوم پزشکی ایران این محصول را تایید کرده است و در تلاش هستیم تا ملزومات تولید آن را تامین کنیم.

مدیر شرکت تولیدی سازنده تونل ضدغفونی کننده استان البرز بیان داشت: نخستین تونل ضدعفونی هوا و نفرات با استفاده از فناوری نور(اشعه پنهان یو وی) و گاز ازون ساخته شده است.

امیر سعید مالکی افزود: قدرت ضدعفونی کنندگی گاز ازون سه هزار برابر بیشتر از کلر است و بیشترین تاثیر را بر روی میکروارگانیسم های سطوح مختلف دارد.

وی اظهار داشت: برخلاف ضدعفونی کننده های دیگر مانند کلر و فرمالین هیچ نوع مواد سمی یا مضری را بر روی سطوح مختلف از خود بر جای نمی گذارد و بعد از ۵ الی ۱۰ دقیقه تبدیل به اکسیژن می شود.

وی به شیوه ضدعفونی توسط این تونل پرداخت و و افزود: قبل از ورود افراد به تونل ابتدا در پادری مخصوص تونل ،کف کفش ها با محلول ضدعفونی می شود و بعد از ورود به تونل کار ضدعفونی نفرات در سه مرحله انجام خواهد شد.

مالکی نمونه آمریکایی این دستگاه را بیش از چهار هزارو۵۰۰ دلار قیمت ذکر کرد و گفت: نمونه ایرانی آن که همه استانداردهای پزشکی را کسب کرده است بین ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تا ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

محقق و سازنده دستگاه ضدعفونی کننده محیطی اظهار داشت: دومین شرکت در دنیا هستیم که دستگاه ضدعفونی کننده تولید می کنیم و توقع داریم از کالاهای ایرانی حمایت شودو با استفاده از استانداردهای لازم وارد بازار شود.

روابط عمومی شهرک صنعتی سیمین دشت

برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن