اخبار شهرک
موضوعات داغ

تولید رنگهای نانو آنتی باکتریال در شرکت رنگ اورانوس

این محصول که اورکا نانو پینت نام دارد با کیفیتی فوق العاده از نظر خواص ضد میکروبی ،باکتریایی با استفاده از فن آوری نانو تولید شده

رنگسازی تهران اورانوس با بیش از ۴۰ سال سابقه تولید در عرصه رنگسازی و عضو کریدور نانو ریاست جمهوری موفق به تولید و ثبت اختراع رنگ آنتی میکروبیال با فن آوری نانو شده است
این محصول که اورکا نانو پینت نام دارد با کیفیتی فوق العاده از نظر خواص ضد میکروبی ،باکتریایی با استفاده از فن آوری نانو تولید شده
علاوه بر خواص رنگ پایه آب اکریلیک باعث از بین بردن عوامل مختلف بیماری زا ، متوقف کردن رشد آنها و همچنین ضد عفونی محل میشود.
عملکرد اورکا نانو پینت بدین صورت است که عوامل بیماری زا معلق در هوا در اثر گردش جریان هوا با سطوح رنگ آمیزی شده برخورد کرده و با توجه به فن آوری نانو به کار برده شده در این محصول از بین خواهد رفت ومادامی که این محصول روی سطوح باقی بماند این خواص ماندگار خواهد بود.
با توجه به این که شرکت اورانوس اولین و تنها تولید کننده این محصول در ایران با فن آوری نانو بوده و هست و اینکه اورکا نانو پینت اولین رنگ دارای تایید ه ی وزارت بهداشت می باشد موراد ذکر شده و با تکیه این تاییده قابل اثبات میباشد

رنگ یک ماده شیمیایی است که در مراحل تولید، اجرای رنگ آمیزی و حتی بعد از اعمال و خشک شدن می‌تواند اثرات نامطلوب بر بدن انسان داشته باشد. ایجاد شرایط امن با هدف تضمین سلامت و مشتری و حفظ محیط زیست و در مرحله بعد ایجاد آرامش و حتی نشاط مشتری از اصول قطعی در بهینه سازی و طراحی فرمولاسیون های آن می باشد.

شرکت رنگ سازی تهران اورانوس در راستای استراتژی مشتری مداری و تعهد نسبت به تولید و عرضه محصولات سازگار با محیط زیست و منطبق با جدیدترین فناوری موجود در جهان، مطالعات گسترده‌ای را در زمینه تولید محصولات مطابق با تکنیک های روز دنیا انجام داده است، که حاصل این تحقیقات محصولات نسل رنگ‌های جدید خود را به عنوان رنگ های محلول در آب به مرحله تولید رسانده است. رنگ های محلول در آب اورکا با کیفیت عالی و مقرون به صرفه، قابل رقابت با بهترین های خارجی می باشد. محصولات ارکات دارای دو نوع کلی داخل و خارج ساختمان می‌باشد و در فام های دلخواه قابل ارائه می‌باشد.

شرکت اورانوس به عنوان شرکتی پیشتاز در صنعت رنگ، تحقیقات در به کارگیری مواد مختلف نانو را جهت بهبود برخی خواص رنگ‌ها از حدود یک سال قبل شروع کرده است. نتیجه تحقیقات فراوان در این زمینه به کارگیری مواد نانو آنتی باکتریال در رنگ اکریلیک پایه آب میباشد که با نام تجاری اورکا نانو پینت (urka nano paint) به بازار عرضه شده است.
اورکا نانو پینت اولین و تنها رنگ آنتی باکتریال و آنتی میکروبی است که با روشی کاملا متفاوت از تشکیل کپک و رشد جلبک و میکروب ها روی فیلم رنگ جلوگیری می کند.
نتایج تحقیقات نشان می دهد که نانوذرات بوده اند به کار رفته حتی می‌توانند موجودات بسیار مقاوم در برابر آنتی بیوتیک ها مانند: استافیلوکوکوس آئروس یا MRSA عفونت‌های بیمارستانی نامیده می شوند را از بین ببرند. کپک ها، سلول های قارچی و باکتریایی در تماس با سطوح پوشش داده شده توسط رنگ اورکا نانو پینت بسیار سریع از بین می روند. اثرات گسترده پوشش‌های نانویی، نه تنها منجر به بهبود سطح بهداشت در اماکن پزشکی و آسایشگاه می‌شود، بلکه حداکثر حفاظت در برابر تشکیل کپک و قارچ انگلی در اماکن عمومی، سرویس های بهداشتی، آشپزخانه ها و کارخانجات فناوری غذایی را برقرار می‌کند. برخلاف دیگر رنگ‌ها، خاصیت آنتی باکتریایی گذشت زمان از بین می رود، نانوذرات به کار رفته در رنگ های اورکا نانو پینت به واسطه ساختار جامدی شکل، خاصیت آنتی میکروبیال را برای همیشه ابقا می کند.

عصر حاضر است عصر علم و فناوری است. فناوری نانو از همگرایی علوم فیزیک، شیمی و زیست شناسی به وجود آمده است و به طور کلی موادی که حداقل یکی از ابعاد آن ها در مقیاس ۱ الی ۱۰۰ نانومتر باشد، مواد نانویی یا نانومواد خوانده می شوند. یک نانومتر، یک میلیاردم متر است و بسته به اندازه اتم بین ۳ تا ۶ اتم را می‌تواند در یک نانومتر جای داد. در حال حاضر این فناوری رشد چشمگیری در کلیه صنایع داشته است.
پیشرفت های فناوری در چند سال اخیر در حوزه رنگ صورت گرفته که یکی از مهم‌ترین آنها به کارگیری مواد نانوساختار مانند پیگمنت ها و افزودنی های نانو در رنگ برای رسیدن به ویژگی های خاص می باشد. از آن جمله، افزایش مقاومت حرارتی، رنگ دهی بالا، خواص آنتی باکتریال، ضد دود، ضد خش و سایش، ضد آب، عدم نفوذ آلودگی به درون فیلم رنگ (باعث سهولت در تمیزکاری می شود)، افزایش مقاومت آب و هوایی، خود ترمیم کنندگی، خود تمیز شوندگی و… را می‌توان نام برد. تولید و استفاده از انواع مواد نانو در رنگ که فرایند جدیدی به خصوص در ایران می باشد، موجب تولید به عرضه نسل جدید از رنگ ها به بازار شده که می‌توانند کاربردهای متنوع و ویژگی‌های خاص داشته باشند.

 

 

پایان خبر/

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن