اخبار شهرک
موضوعات داغ

مشکلات تولیدکنندگان شهرک صنعتی سیمین دشت در کارگروه رفع موانع تولید عنوان و مرتفع خواهد شد.

رئیس سازمان صمت فردیس: در راستای انعکاس مشکلات و رفع موانع تولید لازم است تولیدکنندگان ارتباط بیشتری با دفتر شهرک صنعتی سیمین دشت داشته باشند.

در راستای جهش تولید و حمایت از تولیدکنندگان کارگروهی با نام رفع موانع تولید در سطوح مختلف شهرستانی، استانی و ملی تشکیل شده است. پیرو این امر و پیگیری های مکرر معاون محترم فرمانداری فردیس جناب آقای پرویزی که شخصا در کارگروه رفع موانع استان شرکت کرده و مشکلات واحدهای تولیدی سیمین دشت را عنوان می کند، با هماهنگی مدیرعامل شهرک سرکار خانم فرشته محمودی و سازمان صمت فردیس جلساتی را با حضور شرکت‌هایی که با مساله ای مواجه هستند و مسئولینِ ارگان های مربوطه برگزار می‌کنند.

سه شنبه ۲۴ تیر ماه شهرک صنعتی سیمین دشت میزبان معاون محترم فرمانداری جناب آقای پرویزی، مسئولین اداره صمت فردیس جناب آقای افتخاری و خانم قره‌چایی، و رئیس اداره حفاظت محیط زیست جناب آقای شکوری بود.

در ابتدا از شرکت شیمی ساختمان که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان فراورده‌های شیمیایی صنعت ساختمان است و بیش از ۴۰ سال سابقه ی فعالیت دارد بازدید به عمل آمد و در خصوص مشکلات این واحد هم اندیشی صورت گرفت. سرکار خانم فرشته محمودی پس از تقدیر از مهندس مسعود هنرمند مدیرعامل این شرکت و تولیدات ارزنده ایشان و حضور در پروژه های ملی و بین المللی پیشنهاد داد: از آنجایی که تعدادی از مشکلات واحدها با طرح در کارگروه ملی و پیگیری آن مرتفع می گردد یک نماینده برای بررسی اولیه، جمع آوری مستندات، هماهنگی ها و پیگیری های لازم انتخاب شده تا حل مسائل تولیدکنندگان تسریع گردد. هم چنین افزود همیشه گپی میان صنعتگران و ارگان‌های دولتی وجود دارد که با جمع شدن این دو قشر به دور یک میز هم افزایی صورت گرفته و ضمن شکلگیری ارتباطات سازنده مسائل مرتفع خواهد شد.

در ادامه جناب آقای پرویزی ضمن اشاره به این موضوع که همیشه سینرژی کارآمدتر از انرژی واحد است، اظهار داشت طرح در کارگروه یعنی استفاده از تفکر و انرژی جمعی و این راه به حل مساله نزدیک تر است. هم چنین افزود: به موجب همکاری و مشارکت خوب سازمان صمت شهرستان، فرمانداری و شهرک هم چنین بازدید از واحدهای صنعتی مسائل تعدادی از واحدها مرتفع شده و تعدادی در دست اقدام است. امید است با ادامه ی این روند تمام مسائل صنعتگران شهرک صنعتی سیمین دشت مرتفع شده و قدمی در راستای افزایش ظرفیت تولید برداشته شود.

پس از آن از شرکت والک گسترش پایدار با مدیریت جناب آقای بهرام پراورپیشه دیدن شد و پیرو مساله این واحد هم اندیشی صورت گرفت. این شرکت در زمینه ی تکنولوژی هایتک فعالیت داشته و سالها پیش با نام مزدک تولید موثر داشته است. در ادامه ی این نشست جناب آقای شکوری رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گفت: سازمان حفاظت محیط زیست در راستای حمایت از تولیدکنندگان کشور و جهت حل مسائل محیط زیستی و تسهیل شرایط و افزایش ظرفیت تولید قول مساعدت و همکاری می دهد و جریانات اداری را تسهیل می بخشد.

در ادامه جناب آقای افتخاری اظهار داشت: “با پیگیری های مکرر خانم قره چایی معاون محترم سازمان صمت فردیس و مدیریت محترم شهرک خانم محمودی تا به امروز مشکلات ۷ واحد صنعتی در زمینه  مالی، تسهیلات، معوقات و محیط زیست مرتفع شده است و با یاری خداوند با تمام ظرفیت از سایر واحدها نیز حمایت خواهد شد که لازمه ی این موفقیت ارتباط واحدها و انعکاس مشکلاتشان به دفتر هیات مدیره شهرک است.

در آخر سری به شرکت آذر لیمون نوش که یکی از واحدهای فعال در زمینه تولید آبمیوه های بدون گاز بوده و از سال ۱۳۷۲ با هدف تولید مواد غذایی با کیفیت فعالیت میکند، زدیم و در مورد مسائل موجود در این واحد به صحبت نشستیم. گفتنی‌ست مدیران این شرکت- جناب آقای سفیدی و طاووسلی- در ابتدای بحران کرونا و باتوجه به کمبود مواد ضدعفونی کننده خط تولیدی به مجموعه اضافه کرده و با تمام قوا در جهت تامین مواد ضدعفونی کننده‌ی با کیفیت گامی موثر برداشتند. تا سندی باشد در راستای توسعه ی صنعتی و اقتصادی کشور عزیزمان.

 

 

 

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن